אודות

אודות החברה

עלינו

"מערכות שליטה לכספים" הוקמה בשנת 1999 על ידי משה ירימי, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מטעם אוניברסיטת בר אילן, מחזיק ברשיון רו"ח ובוגר קורס ניתוח מערכות מידע. החברה מתמחה במניעת הונאות ומעילות בכספים בקרב המגזר הציבורי והמגזר הפרטי.

טרם הקמת "מערכות שליטה לכספים" שימש ירימי במשך כחמש שנים כמנהל כספים וחשב בענף הנפט, וכ-15 שנים כיועץ לתכנון,  בקרה ויישום של מערכות מידע פיננסיות  בחברת "קסלמן יועצים". במהלך עבודתו בחברה הוא תכנן מערכות מידע פיננסיות מתקדמות, בין השאר, לתעשייה צבאית (תע"ש) ולחברת "צים – ספנות".

במהלך השנים צבר ניסיון רב במניעת תרחישי מעילה וגניבת כספים ע"י גורמי פנים בארגונים ("חפרפרות"), ועם צאתו לדרך עצמאית, בחר לסייע להם במלחמה ההולכת וגדלה במקרי מעילות והונאות.  את תפקידו הוא רואה כמתן עזרה לארגון לאטום טוב יותר את מערכת הבקרה במטרה לצמצם באופן דרסטי את החשיפה למעילות.

מערכות-שליטה-לכספים

תהליכי העבודה המקובלים

01.

סקירה

סקירת תהליכים עד לרזולוציה הנמוכה ביותר. מטרה: כיסוי מלא של 'חשיפות למעילות' בתהליכי התשלומים.
ראיונות עם עובדים ובכללם מורשי החתימה ואנשי יח' המחשב. מטרה: קבלת הבהרות לחריגים שיעלו
במהלך הסקירות.
איסוף מידע 'חריג' באמצעות סקירת דוחות / מסכים ממערכות המידע. מטרה: עמידה על רמת האפקטיביות
של כלי הבקרה על התשלומים

02.

מיפוי

ריכוז הממצאים בחתך רוחב של כל מערך התשלומים. מטרה: מיפוי תהליכי התשלומים המציג תרשים
ויזואלי ממוקד של כל התהליכים במערך התשלומים. הקשרים ביניהם ונק' התורפה שנתגלו בבדיקות

03.

דוחות

עריכת הדוח המציג סט של פתרונות בהתמודדות מול הפרצות הכלולות בממצאים. בשלב ראשון מגובשת
הטיוטה המיועדת להצגתה בפני הנהלת הארגון. לאחר קיום הדיון על הממצאים והפתרונות המוצעים על ידינו
והמשמעויות שלהם. נערך הדוח הסופי שכולל ההתאמות הנדרשות שסוכמו בין ההנהלה לבינינו.

04.

יישום

העברת הדוח הסופי שאושר, להנהלת הארגון לשילובו בתכניות הביצוע השוטפות של הארגון

עוד עלינו

חוג הלקוחות של"מערכות שליטה לכספים" מורכב מרשויות מקומיות, מוסדות אקדמיים, מפעלי תעשייה והחברות המובילות במשק, כגון: עיריית ראשון לציון, עיריית חולון, תעשייה אווירית, נמל חיפה, אגד, הראל ביטוח ופיננסים, רשת סופר פארם וקיבוץ שפיים על כל נגזרותיו (מפעל פוליכד, פארק המים ומלון שפיים). מעשי ההונאה וגניבת כספים הופכים ליותר ויותר מתוחכמים ויצירתיים, ולכן דואג רו"ח ירימי להתעדכן באופן שוטף אודות המתרחש בתחום בארץ ובעולם. הוא מנתח את האירועים הבולטים, משווה בין המתודולוגיות בהן נעשה שימוש לשלו, ודואג במידת הצורך לשפר את המתודולוגיות שלו למניעת מעילות. רו"ח ירימי מדמה את עבודתו ל'האקר פיננסי', אדם"שנכנס לנעליו" של הגנב הפוטנציאלי, ומחפש אחר פרצות במערך התשלומים של הארגון מבעדן עלול הלה לנסות לחדור. לפרצות המתגלות בבקרות הוא נותן פתרונות הולמים ויצירתיים שיורידו את המוטיבציה בעיקר בקרב הגורמים אשר שוקלים לגנוב את כספי הארגון ולהסתלק לאלתר עם שללם למקום בלתי ידוע.

​​​​​​​שיטת העבודה של"מערכות שליטה לכספים" מתמקדת בראיית האינטרסים הרחבים של לקוחותיה. הלקוחות מקבלים דו"ח ביקורת מקצועי שבא לבדוק את חוסנם של מנגנוני הבקרה על תהליך התשלומים נטו, ואת רמת התפקוד של הגורם האנושי לאור הכלים הקיימים בארגון. מדובר בבדיקת החוזקות והחולשות של כלי הבקרה הקיימים, ומתן המלצות למיצוי אפקטיבי יותר של כלי הבקרה שמספקות מערכות המידע במטרה להתגבר על הפרצות שהתגלו בתהליך. הייחודיות של"מערכות שליטה" באה לידי ביטוי בידע המקצועי והניסיון הרב שצבר רו"ח ירימי לצד מענה מהיר ושיטת תשלום בלעדית. תהליך הבדיקה נמשך כארבעה שבועות ואם במהלכו לא התגלו פרצות, מקבל הלקוח את הדו"ח המקצועי חינם אין כסף! בעולם בו מעשי הונאה ומעילה הופכים ליותר ויותר שכיחים, חייבים ארגונים לנקוט במשנה זהירות ולבדוק היטב האם מנגנוני הבקרה העומדים לרשותם אכן ערוכים להתמודדות נאותה עם התופעה הכאובה."מערכות שליטה לכספים" מקדימה תרופה למכה ומספקת ללקוחותיה שקט נפשי באמצעות עיבוי ההגנות על כספי הארגון מחשיפה לסיכוני גניבות ומעילות ע"י גורמים מבית ומחוץ. אין עוררין על חשיבות השירות שלה ומה גם שאינו כרוך בתשלום כלל, אם לא התגלו פרצות בתהליך שנבדק.

פרוייקטים

שירותים

שנות ניסיון

לקוחות

צור קשר

הצהרת נגישות